wz
BIOGRAFIE

Zpěvák JOE ELLIOT, skutečným jménem Joseph Thomas Elliott, se narodil v Sheffieldu 1.srpna 1959. Byl ovlivněn hudbou 60. a 70. let, jako byly kapely T. Rex, Mott The Hoople a Ziggy Stardust. Jeho sen stát se členem kapely Deaf Leopard přišel, když se spojil s formací Atomic Mass, založenou Rickem Savageem a Petem Willisem. Částečně ovlivněna Joeovým snem se kapela přejmenovala na Def Leppard. V začátcích byl Joeův zpěv ostrý, křiklavý, ale postupem času si vypracoval vlastní ojedinělý styl. Zpívá rychle, vysoko a s častými změnami úrovně zpěvu. V roce 1995 nahrál dvě skladby pro soundtrack filmu When Saturday Comes, nazvané Jimmi's Theme (instrumentální balada) a titulní skladbu. Hostoval také na albu Micka Ronsona Heaven 'N' Hull.
V současné době žije v Dublinu se svojí manželkou Kristine.


Baskytarista RICK SAVAGE, skutečným jménem Richard Savage, se narodil v Sheffieldu 2.prosince 1960. Na konci 70.let založil skupinu Atomic Mass spolu s Petem Willisem a Tony Kenningem. Skupina se později přejmenovala na Def Leppard, a to v době, kdy do ní nastoupil zpěvák Joe Elliott. Sav byl považován za fotbalový talent a bylo mu nabídnuto členství v Sheffield United. Rozhodl se však zůstat v kapele.
Goodbye - skladba z alba Euphoria, je první skladbou, kterou napsal sám. Sav žije v Shefieldu s manželkou Paige a s dětmi Tylerem a Scottem.


Bubeník RICK ALLEN, skutečným jménem Richard John Cyril Allen, se narodil v Derbyshire 1.listopadu 1963. Do skupiny Def Leppard přišel, když mu bylo patnáct let. V roce 1984 ztratil při těžké autohavárii levou paži, ale to mu nebylo překážkou v tom, aby zůstal dál bubeníkem. S pomocí elektronické bicí soupravy se stal Rick "lepším bubeníkem" než kterým byl v době, kdy měl obě paže." jak řekl Joe Elliott. Od roku 1986 do roku 1995 byla jeho bicí souprava kompletně elektronická, ale od roku 1995 jsou některé díly opět akustické.
Rick žije v Los Angeles se svou ženou Lauren a s dcerou Lauren Shane.


Kytarista PHIL COLLEN, skutečným jménem Philip Keneth Collen, se narodil v Londýně 8.prosince 1957. Byl v několika kapelách, jako Dumb Blondes, Lucy, Tush nebo Girl. V roce 1982 nahradil Petea Willise, který se podílel na přípravách alba Pyromania, ale již se nepodílel na jeho nahrávání.
Po tragické smrti Stevea Clarka v roce 1991 měl Phil na starosti všechny kytarové party při nahrávání alba Adrenalize (před příchodem Viviana Campbella). Na albu Euphoria (1999), které někteří kritici považují za návrat zpět do let Hysterie, byl Phil (spolu)-autorem devíti písní.
Nyní žije v Kalifornii se svou ženou Anitou, z předcházejících vztahů má děti Roryho a Samanthu.


Kytarista VIVIAN CAMPBELL se narodil v Belfastu 25.srpna 1962. Hrál v takových skupinách, jako Dio, Sweet Savage, Whitesnake nebo Riverdogs. Jeho oficiální prezentace v Def Leppard se konala při hudební vzpomínce na Freddieho Mercuryho na stadionu ve Wembley. Na albu Slang, prvním, na kterém se podílel při nahrávání, spolupracoval na dvou skladbách. Během nahrávání alba Euphoria si našel čas na vedlejší projekt nazvaný Clock, spolu s P.J.Smithem, Markem Shulmanem a Sashou Krivtsovem. Na Euphorii spolupracoval na šesti skladbách. Jedna z nich, To be alive, byla předtím nahrána na projektu Clock.
Vivian žije v Los Angeles s manželkou Julií, má dvě dcery (Lily Rose & Una Marigold).


Kytarista STEVE CLARK, skutečným jménem Stephen Maynard Clark, se narodil v Hillsborough 23.dubna 1960. Do skupiny Def Leppard přišel krátce po založení. Byl velký obdivovatel kytaristů jako Jimmy Page a Jeff Beck. Steve se zasloužil o nesčetné množství vynikajících kytarových rifů v mnoha "leppárdovských" skladbách, např. Wasted, Too late for love nebo Armageddon it. Žel, život tohoto mimořádného hudebníka skončil 8.ledna 1991, kdy byl Steve nalezen ve svém bytě mrtev po té, co požil smrtelnou kombinaci alkoholu a drog. V roce 1992 nastoupil na jeho místo Vivian Campbell. Více najdete v sekci † R.I.P. †


Kytarista PETE WILLIS se narodil v Sheffieldu 16.února 1960. Spolu s Rickem Savageem a Tony Kenningem založil kapelu Atomic Mass. Pete se podílel na prvních třech nahrávkách kapely Def Leppard: The Def Leppard EP, On Through The Night a High'N'Dry. Poté byl během nahrávání alba Pyromania nahrazen Philem Collenem. Pete pracoval s různými umělci na rozličných projektech (Paul Di'Anno, Janick Gers, Neil Murray, Clif Burr). Účastnil se také na projektu rockové opery Gogmagog. V roce 1987 založil novou skupinu Roadhouse spolu s Trevorem Brewisem, Waynem Grantem, Richardem Dayem a Paulem Jacksonem. Nyní se již ale v hudební oblasti neangažuje.


Producent ROBERT JOHN LANGE se narodil v roce 1949. Má dva bratry (Bill, Peter). Jeho přezdívky jsou "Mutt", "Mr. Green Thumb", manželka mu říká "Love". Od roku 1993 je ženatý s Eileen Regina Twain (Shania Twain - je o 16 let mladší než "Mutt").
Jako producent spolupracoval s těmito umělci: AC/DC, Bryan Adams, Billy Ocean, The Cars, Michael Bolton, Shania Twain a další. Žije ve Švýcarsku, pracuje v New Yorku, Londýně, Los Angeles a Nashville.